TÜBİSAD’ın yeni yönetim kurulu başkanı Mehmet Ali Tombalak oldu

12 Mayıs’ta yapılan Bilişim Sanayicileri Derneği’nin (TÜBİSAD) Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Mehmet Ali Tombalak seçildi.

Bilişim Sanayicileri Derneği’nin (TÜBİSAD) Olağan Genel Kurulu Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleşti. Genel Kurul’da 21 asil 9 yedek Yönetim Kurulu üyesi belirlenirken, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Mehmet Ali Tombalak seçildi.

Genel Kurul’da açılış konuşması yapan TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kızıltan, şunları söyledi: “TÜBİSAD’ın bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründeki öncü STK pozisyonunu koruması sağlanırken, Türkiye’nin kalkınması ve gelişmesi için bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün kilit bir rol üstlenmesi de kaçınılmaz olacaktır. Teknolojiye yatırım yaparken Türkiye’yi ve Türkiye’nin geleceğini düşünüyoruz ama dünyanın geleceğinden uzak olmadan. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma hedefiyle, geleceğin Türkiye’sini şekillendirmeye çalışan insanlar olarak yönümüz bilimin yolu, yolumuz teknoloji yoludur. TÜBİSAD olarak bu sorumluluğun bilincindeyiz. Her yıl olduğu gibi önümüzdeki dönemde de dijitalleşmenin şekillendireceği ve ülkemizin ortak hedeflerine uzanan bu heyecan verici yolculukta imza atılacak her başarı ortak çabalarımızın eseri olacaktır. Yarattığımız tüm bu değerlerdeki katkılarından dolayı üyelerimize, çalışma gruplarımıza katılan temsilcilere ve Genel Sekreterlik ekibimize teşekkür ederim.”

TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Mehmet Ali Tombalak ise yaptığı teşekkür konuşmasında şunları ifade etti: “Bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün ülkemizdeki tarihçesiyle yaşıt olan derneğimizi bugünlere taşıyan ve bu büyük aileye katkı veren tüm yönetim kurulu başkanlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz ve TÜBİSAD emektarlarına şükranlarımı sunuyorum. Hep birlikte bu bayrağı çok daha ileri noktalara taşıma azmiyle çalışmak için hazırız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşını kutlamaya hazırlandığımız bu günlerde, sektörümüzün tüm bileşenleriyle şekillendirdiği parlak bir gelecek önümüzde uzanıyor. Sahip olduğumuz bilgi birikimini, entelektüel sermayeyi, sosyal kabiliyetlerimizi ortak bir akıl çerçevesinde kullanarak etkin, şeffaf ve uzlaşmacı bir yönetim felsefesinin takipçileri olacağımızdan emin olmanızı isterim.”

Mehmet Ali Tombalak kimdir?
1987 yılında mezun olduğu Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği’nin ardından Marmara Üniversitesi’nde işletme alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Profesyonel hayatına Gaziantep Türk Telekom’da santral mühendisi olarak başlayan Tombalak, 1989-1994 yılları arasında Teleteknik’te iş hayatına devam etmiştir. 1994 yılında Probil’de satış müdürü olarak başladığı görevine genel müdür olarak devam etmiş ve bu görevini şirketin 2001 yılındaki satışına kadar sürdürmüştür. 2002 yılında yabancı bir ortak ile kurduğu Eastern Networks Türkiye’nin genel müdürlüğünü üstlenmiştir. 2007 yılında Probil yönetiminin isteği üzerine ikinci defa gruba CEO olarak katılmış ve bu görevi 2012 yılında Probil’in Netaş’a satılmasına kadar devam ettirmiştir. Netaş’ta altı yıl kurumsal sektör genel müdürlüğünü yaptıktan sonra kendi isteğiyle ayrılmıştır.
Halen kurucusu olduğu Fineksus’un yönetim kurulu başkanlığı yanında, girişimcisi olduğu şirketlerin yönetim ekiplerini desteklemekte ve gönüllü mentorluk yaparak çalışmalarını sürdürmektedir.

TÜBİSAD’ın yeni Yönetim Kurulu üyeleri şu şekilde sıralandı:

MEHMET ALİ TOMBALAK
FİNEKSUS BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ TİC. A.Ş.
YK Başkanı

MEHMET ALİ AKARCA
KOÇ SİSTEM BİLGİ VE İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş.
YK Üyesi

IŞIL HASDEMİR
DELL TEKNOLOJİ
YK Üyesi

ASLI GÜREŞCİER
EQUINIX TURKEY DATA MERKEZİ ÜRETİM İNŞ. SAN. VE TİC. A.Ş.
YK Üyesi

MURAT BOYLA
DATAMARKET BİLGİ HİZMETLERİ A.Ş.
YK Üyesi

ASLAN DOĞAN
ETİYA BİLGİ TEKNOLOJİLERİ YAZILIM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ
YK Üyesi

ATİLLA KAYALIOĞLU
İNDEX BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ MÜH. SAN. VE TİC. A.Ş.
YK Üyesi

BURAK AYDIN
AMAZON WEB SERVİCES
YK Üyesi

BARIŞ ÖZİSTEK
JOYGAME OYUN VE TEKNOLOJİ A.Ş
YK Üyesi

BAŞAK KURAL USLU
LOGO YAZILIM, LOGO ELEKTRONİK
YK Üyesi

BURAK ERTAŞ
SAHİBİNDEN BİLGİ TEKNOLOJİLERİ PAZARLAMA VE TİCARET A.Ş
YK Üyesi

DİDEM DURU
CISCO SYSTEMS INTERNET WORKING İLETİŞİM HİZM. LTD. ŞTİ.
YK Üyesi

EMRE ALAMAN
HP BİLGİSAYAR VE BASKI TEKNOLOJİLERİ LTD. ŞTİ.
YK Üyesi

EMRE HANTALOĞLU
LENOVO TECHNOLOGY B.V. MERKEZİ HOLLANDA TÜRKİYE İSTANBUL ŞUBESİ
YK Üyesi

LEVENT ÖZBİLGİN
MICROSOFT BİLGİSAYAR YAZILIM HİZM. LTD. ŞTİ.
YK Üyesi

UĞUR CANDAN
SAP TÜRKİYE YAZILIM ÜRETİM VE TİCARET A.Ş
YK Üyesi

VOLKAN SÖZMEN
IBM TÜRK LTD. ŞTİ.
YK Üyesi

YOMİ KASTRO
INVEON BİLGİ TEKNOLOJİLERİ DANIŞMANLIK VE TİC. A.Ş.
YK Üyesi

SERDAR URÇAR
COMODİF
YK Üyesi

AHMET ŞÜKÜROĞLU
SARENTE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ A.Ş.
YK Üyesi

DOĞUŞ KURAN
SABANCI DX
YK Üyesi

BURAK GÜNSEV
UGC90 METAVERSE OYUN VE TEKNOLOJİ A.Ş.
Y. YK Üyesi

BARIŞ KARAKULLUKÇU
TÜRKİYE İŞ BANKASI YENİ NESİL GİRİŞİMCİLİK İŞ KOLU BAŞKANI
Y. YK Üyesi

ARZU AKKAYA
FORTINET
Y. YK Üyesi

SİNAN DUMLU
NETAŞ
Y. YK Üyesi

SURE KÖSE ULUTAŞ
TALENTMELON
Y. YK Üyesi

LALE MARO
MARO TEKNOLOJİ
Y. YK Üyesi

SONER CANKO
SC Yönetim Danışmanlığı
Y. YK Üyesi

KORAY BAHAR
FİGOPARA
Y. YK Üyesi

SEZEN SUNGUR SARAL
REEDER
Y. YK Üyesi