Panasonic, yeni nesil 4K profesyonel LCD ekran serisini tanıttı

Panasonic, gelişmiş SQE2 ve giriş seviyesi CQE2 ekranlarıyla kamusal alanlar, iş ve eğitim için ideal çözümler sunuyor

Panasonic, kamusal alanlarda, iş dünyasında ve eğitimde her türlü konum ve uygulama için tasarlanmış iki yeni nesil 4K UHD Profesyonel LCD ekran serisini duyurdu. SQE1 serisinin yerini alan Panasonic SQE2 serisi, en parlak ışıklı odalar ve halka açık tabelalar için yüksek puslu parlama önleyici paneli ile 24 saat çalışma ve kristal görüntüleme netliği için tasarlanmış gelişmiş bir ekran olarak öne çıkıyor. CQE1’in yerini alan CQE2, 16 saat sürekli çalışma ve esnek bağlantı özelliklerine sahip konferans salonları ve sınıflar için ideal bir kullanım sunuyor. 43-98 inç arasındaki geniş kapsamlı seriler, 2023’ün ikinci çeyreğinde satışa sunulacak.

Premium SQE2, üstün görüntüleme kalitesi sunuyor
SQE2 serisi, parlak ışıklı konferans salonlarında, birlikte çalışma ve perakende alanlarında dijital içeriği net bir şekilde görüntülemek için tasarlandı. 500cd/m² parlaklığa sahip ekranlar ve parlama önleyici panel, minimum yüzde 25 pus giderme (TH-86SQE2W 86 inç ekranda yüzde 28’e varan) ile ortam ışığının yansımasını azaltıyor ve tüm ortamlarda görünürlüğü büyük ölçüde artırıyor.

Alıcı kutuları veya kablolar olmadan üstün esneklik ve temiz bir görünüm için SQE2 Serisi, yerleşik bir bilgisayar, terminal kartı veya kablosuz sunum sistemi kullanarak dijital tabela ve yayınlar gibi uygulamaları destekleyen Intel® SDM spesifikasyonu yuvasıyla da donatılıyor.

CQE2, artırılmış yetenekler ve bağlantı özellikleri sunuyor
Panasonic ayrıca, 500cd/m2’ye yükseltilmiş parlaklığa sahip geliştirilmiş giriş seviyesiCQE2 [1] serisini ve Full HD’den dört kat daha yüksek olan yaklaşık 8,29 milyon piksellik yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi sunan 3840 x 2160 piksel 4K LCD panele sahip tüm modelleri duyurdu. CQE2 ekranlar 16 saate kadar sürekli olarak çalışabiliyor. Böylece onları günde 24 saat çalışabilen lider TH-98CQE2W modeli ile eğitim ve konferans odası için ideal hale geliyor.

Her iki seride de üstün işlevsellik
Dayanıklı paneli sayesinde her iki seri de dikey[2] veya eğimli açılarda monte edilme esnekliğine sahip. Her ikisinde de Android işletim sistemi yüklü oluyor ve dijital tabelalarla kullanım kolaylığı için HTML5 Tarayıcı ile uyumluluğu bulunuyor. Bluetooth işlevi, fare ve klavyegibi cihazların bağlanmasını sağlayarak tarayıcıların ve Android uygulamalarının çalıştırılmasını kolaylaştırıyor. Ayrıca bir PC veya Android cihazdan[3] gelen görüntüleri kablosuz olarak görüntülemek için Wi-Fi özelliği de bulunuyor.

Dönüştürücüler veya anahtarlayıcılar (switcher) olmadan kolay bağlantı için her iki cihazda da HDMI (x 4 inç), USB Type-C (15W) ve USB-A (x 3) yer alıyor. Ek olarak, SQE2 Dijital Çıkış’a ve DisplayPort’a sahip. Seri veya LAN üzerinden kontrol edilebiliyor. Bir ağ üzerinden eşzamanlı kontrol ve çoklu yönetim de mümkün.

Panasonic Connect Europe Görsel Sistem Çözümleri Avrupa Ürün Pazarlama Müdürü Vanessa Lovric, konuyla ilgili şunları söylüyor: "Dijital içeriğin daha yoğun kullanılması ve kolaylığı artırmak için daha fazla doğal ışık içeren kamusal ve özel alanlarla ve gelişen gereksinimlerimizi karşılamak için tasarlanmış ekranlara ihtiyacımız var. Bu yeni nesil SQE2 ve CQE2 serisi, parlak ışıklı ortamlarda daha iyi görüntüleme kalitesi, her zamankinden daha fazla işlevsellik ve esnek bağlantı sunarak tam da bunu yapıyor."

Panasonic Group Hakkında
Dünya çapında tüketici elektroniği, konut, otomotiv, endüstri, iletişim ve enerji sektörlerinde geniş kapsamlı uygulamalar için yenilikçi teknolojiler ve çözümler geliştirme konusunda küresel bir lider olan Panasonic Grubu, 1 Nisan 2022 tarihinde bir holding şirketi olarak hizmet veren Panasonic Holdings Corporation ve çatısı altında konumlanan sekiz şirket ile faaliyet gösteren bir şirket sistemine geçti. 1918 yılında kurulan Grup, kendini insanların ve toplumun refahını artırmaya adamıştır. Ayrıca, bugünün dünyası için yeni değerler yaratmak ve sürdürülebilir çözümler sunmak için uygulanan kuruluş ilkelerine göre faaliyetlerini yürütmektedir. Grup, 31 Mart 2022 tarihinde sona eren yıl için 56,40 milyar Euro (7.388,8 milyar yen) konsolide net satış bildirdi. Kendini insanların refahını iyileştirmeye adamış olan Panasonic Grubu, En İyi Şekilde Yaşamanıza yardımcı olmak için üstün ürünler ve hizmetler sunmak adına birleşmiştir. Panasonic Group hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://holdings.panasonic/global/

Panasonic Connect Europe GmbH Hakkında
Faaliyetlerine 1 Ekim 2021 tarihinde başlayan Panasonic Connect Europe, B2B odaklı ve çevik yeni bir organizasyon oluşturdu.400’den fazla çalışanı ve CEO Hiroyuki Nishiuma liderliğindeki işletme, tümü İş Değiştirme, Gelişmiş Toplum ve Yarına Bağlanma vizyonunu sunmak için tasarlanmış yenilikçi ürünler ve entegre sistem ve hizmetlerle müşterilerinin başarısına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Merkezi Wiesbaden’de bulunan Panasonic Connect Europe, aşağıdaki iş birimlerinden oluşur:

Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, iş tabletleri ve elde kullanılan cihazlar yelpazesiyle mobil çalışanların üretkenliklerini artırmalarına yardımcı olan Mobil Çözümler İş Birimi
Yüksek parlaklık ve güvenilirlik özelliğine sahip bir dizi projektörün yanı sıra yüksek kaliteli ekranlar sunan Görsel Sistem Çözümleri ile ile canlı etkinlik çekimi, spor prodüksiyonu, televizyon ve xR stüdyoları için yaygın olarak kullanılan PTZ ve sistem kameraları, kayıt özelliği olan kameralar, Kairos IT/IP platformu, anahtarlayıcılar ve robotik çözümlerden oluşan uçtan uca bir portföyden Akıllı Canlı Prodüksiyon çözümleri sunan Broadcast & ProAV’yi bünyesinde barındıran Medya Eğlence İş Birimi.
İş ve Endüstri Çözümleri, benzersiz Gemba Süreç İnovasyonu yaklaşımını kullanarak Perakende, Lojistik ve Üretim odaklı özel teknoloji çözümleri sunuyor. Operasyonel verimliliği artırmak ve müşteri deneyimini geliştirmek için tasarlanmış olup işletmelerin her gün en iyi performansı sergilemelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Amacı, operasyonel verimliliği artırmak ve müşteri deneyimini geliştirmek, işletmelerin her gün en iyi şekilde performans göstermelerine yardımcı olmaktır.
Panasonic Factory Solutions Europe, elektronik üretim çözümleri, robot ve kaynak sistemleri ve yazılım çözümleri mühendisliği dahil olmak üzere çok çeşitli otomatik çözümlerle akıllı fabrikaları gerçeğe dönüştürmeye yardımcı oluyor.

Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/panasonic-visual-system-solutions/about-visual-system-solutions

[1] TH-86CQE2W/75CQE2W, 400cd/m² parlaklığa sahiptir

[2] 86" CQE2 için TBC

[3] Kablosuz işlevselliğe sahip Windows® PC veya Android cihaz. Tüm cihazlarda çalışması garanti edilmez.