Panasonic PT-FRQ60 projektörler piyasaya sunuldu

Kullanımı kolay 1 Çipli DLP projektörde bulunan Dörtlü Piksel Sürücüsü, ayrıntılı 4K görüntüler sunuyor

Panasonic bugün ofisler, STEM sınıfları, dijital müzeler ve e-Spor eğlence programları gibi birçok çeşitli sektöre, büyüleyici ayrıntı, renk ve pürüzsüz hareket sunmak için tasarlanan 6000 lümenlik parlaklığa sahip yeni PT-FRQ60 1 Çipli DLP™ Projektörü’nü piyasaya sunduğunu duyurdu.

Panasonic, daha detaylı içerikler için pürüzsüz, keskin ve ayrıntılı 4K görüntüler oluşturmak amacıyla kanıtlanmış 1 Çipli DLP™ SOLID SHINE Lazer teknolojisine Dörtlü Piksel Sürücüsü’nü ekledi. Pürüzsüz 240Hz görüntü işleme, ızgarasız görüntülerde çözülen yumuşak dokularla gerçekçilik duygusunu artırıyor. Zengin Renk İyileştirici, doğru renkleri sunuyor ve içeriği yaratıcı kişinin amaçlarına sadık kalarak yeniden üretiyor. Hızlı tempodaki aksiyon, 8 ms’nin altında gecikmeyle 240 Hz/1080 p’ye kadarki kare hızlarında net bir şekilde işleniyor.

PT-FRQ60, ek olarak Panasonic’in hızlı hareket eden nesnelere saniyede 240 kareye kadar projeksiyon sağlayan ve tema parklarında, etkileşimli müze sergilerinde ve daha fazla alanda yaratıcı olanakları genişleten kullanıma hazır bir Yazılım Geliştirici Kiti olan ET-SWR10, Gerçek Zamanlı İzleme Projeksiyon Eşleme Sistemi ile de uyumludur.

PT-FRQ60, 4K altyapılarına uygun entegrasyon için projektörü kaynak cihaz üzerinden AÇIK/KAPALI konuma getirebilen, CEC komutuyla uyumlu iki HDMI® girişi içerirken tek kablolu DIGITAL LINK çözümü de uzun mesafelerde video ve kontrol sinyali iletimini desteklemektedir. Esnek 2.0x optik yakınlaştırma, V/H Lens Kaydırma ve Izgarasız olma özelliğine sahip Geometrik Ayar görüntü konumunu ayarlamayı sağlamakta ve bir bilgisayara gereksinim olmadan bozulmayı ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca PT-FRQ60, Geometri Yöneticisi Pro[1] için önceden etkinleştirilmiş yükseltme kitleriyle birlikte gelerek kamera aracılığıyla kenar düzeltmeyi otomatikleştirmekte, ekran ayar aralığını genişletiyor ve ek gelişmiş maskeleme özellikleri içermektedir.

Güvenilir ve az bakım gerektiren projeksiyon için Panasonic’in filtresiz ısı borusu soğutma sistemi, yüksek görüntü kalitesinin korunmasına yardımcı olmakla beraber ve 20.000 saat bakım gerektirmeyen projeksiyon sağlamaktadır. Çoklu İzleme ve Kontrol Yazılımı, filo yönetimini ve kontrolünü kolaylaştırırken, opsiyonel Erken Uyarı yazılımı da sorunlar oluşmadan önce bir uyarı göndererek beklenmeyen arızaları da önlemektedir.

PT-FRQ60 1 Çipli DLP™ Projektör şu anda satışta. Daha fazla bilgi https://business.panasonic.co.uk/visual-system/4k-laser-projectors-pt-frq60-series adresinde yer alıyor.

Panasonic Hakkında
Panasonic Corporation; elektronik tüketim ürünleri, ev elektroniği, otomotiv ve B2B sektöründeki geniş kapsamlı uygulamalar için yenilikçi teknolojiler ve çözümler geliştiren bir dünya lideridir. 2018’de 100. kuruluş yıl dönümünü kutlayan şirket, dünya çapında 522 yan kuruluş ve 69 bağlı şirket aracılığıyla faaliyetlerini sürdürmektedir ve 31 Mart 2021’de sona eren yıl için 54,02 milyar Euro (6.698,8 milyar yen) değerinde konsolide net satış rakamlarına ulaşmıştır. İş birlikçi yenilik ile yeni değerler arayışında olan şirket, teknolojilerini müşterileri için daha iyi bir yaşam ve daha güzel bir dünya yaratmak üzere kullanıyor. Panasonic hakkında daha fazla bilgi edinin: https://www.panasonic.com/global.

Panasonic Connect Europe Hakkında
Faaliyetlerine 1 Ekim 2021 tarihinde başlayan Panasonic Connect Europe, B2B odaklı ve çevik bir organizasyon oluşturdu. 400’den fazla çalışanı olan şirket, geniş iş ürünleri yelpazesiyle desteklenen "Gemba Süreç İnovasyonu" adlı yeni B2B çözümleri girişimiyle faaliyetlere öncülük ediyor.

Merkezi Wiesbaden’de bulunan Panasonic Connect Europe, aşağıdaki iş birimlerinden oluşmaktadır:

Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, iş tabletleri ve el bilgisayarları yelpazesiyle mobil çalışanların üretkenliği artırmalarına yardımcı olan Mobil Çözümler İş Birimi.
Yüksek parlaklık ve güvenilirlik özelliğine sahip bir dizi projektörün yanı sıra yüksek kaliteli ekranlar sunan Görsel Sistem Çözümleri ile canlı etkinlik çekimi, spor prodüksiyonu, televizyon ve xR stüdyoları için yaygın olarak kullanılan PTZ ve sistem kameraları, kayıt özelliği olan kameralar, Kairos IT/IP platformu, anahtarlayıcılar ve robotik çözümlerden oluşan uçtan uca bir portföyden Akıllı Canlı Prodüksiyon çözümleri sunan Broadcast & ProAV’yi bünyesinde barındıran Medya Eğlence İş Birimi.
Perakende, Lojistik ve İmalata odaklanan özel teknoloji çözümleri sunan İş ve Endüstri Çözümleri. Operasyonel verimliliği artırmak ve müşteri deneyimini geliştirmek için tasarlanmış olup işletmelerin her gün en iyi performansı sergilemelerine yardımcı olur.
Elektronik üretim çözümleri, robot ve kaynak sistemleri ve yazılım çözümleri mühendisliği dâhil olmak üzere çok çeşitli akıllı fabrika çözümlerinin satışını yapan Panasonic Factory Solutions Europe.

Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/panasonic-visual-system-solutions/about-visual-system-solutions

[1] Bazı özellikler yalnızca 2022 yazından itibaren kullanıma sunulacaktır.