Panasonic Connect, IP özellikli kompakt canlı anahtarlayıcı geliştirdi

Panasonic, 2023 NAB Show’da yayın kalitesinde kolay video prodüksiyonu sağlayan 10bit işlemeyi tanıttı.

Panasonic Connect derslerin, kurumsal web seminerlerinin ve diğer çeşitli canlı etkinliklerin kolay ve yüksek kaliteli video akışı için yeni bir IP uyumlu kompakt canlı anahtarlayıcı olan AV-HSW10’u geliştirdiğini duyurdu. Çeşitli canlı prodüksiyonlar için yaygın olarak kullanılan Panasonic’in AW-HS50 canlı anahtarlayıcısını temel alan yeni model, 10 bit işleme özelliğine sahip kompakt bir gövdeye sahip. Ayrıca daha fazla çalışma süresi, güvenilirlik ve IP uyumluluğu gibi gelişmiş özellikleriyle güncel canlı video prodüksiyonu için ideal bir çözüm haline geliyor.

Yayın Kalitesinde Video Prodüksiyonu
Panasonic Connect, AV-HSW10 ile şirketler ve okullar tarafından kullanılan yüksek kaliteli videoya yönelik artan talebe ve video üretiminde iş gücünden tasarruf sağlayan IP uyumluluğu ihtiyacına yanıt veriyor. Aynı zamanda en yaygın kullanılan yayın protokollerini destekliyor ve SDI ve HDMI’ya ek olarak NDI® ve SRT gibi IP girişleri/çıkışları da bünyesinde bulunduruyor. Ek olarak bu giriş/çıkışların tümü kullanışlı [1]kompakt ve son[2] derece mobil dizüstü bilgisayar boyutunda bir kasada buluşturuyor.

IP özellikli PTZ kameralarla birleştirildiğinde de basit bir IP tabanlı video prodüksiyon sistemi oluşuyor. AV-HSW10, tüm bunlara ek olarak akış hizmetlerine doğrudan yükleme için RTMP’yi ve web konferans hizmetleriyle uyumluluk için USB Video Sınıfı’nı (USB Video Class) destekliyor. Sistemler, saha büyüklüğüne ve platforma göre ayarlanabiliyor ve üretimden dağıtıma kadar her aşamada tek kişinin çalışması yeterli oluyor.

Daha Fazla Çalışma Süresi ve Çevik Tasarım
AV-HSW10, yayın kalitesinde video için 10 bit işleme gibi üst düzey prodüksiyonu destekliyor. Selefi AW-HS50’nin popüler tasarımı da AV-HSW10’da daha da uzun çalışma süreleri ve çeviklik için geliştirildi. Ana ünitedeki kullanıcı dostu düğmeler, kullanışlı bir T şeklindeki sürgü ve kullanımı kolay cihaz ekranları, canlı mekan prodüksiyonu için hayati önem taşıyan kolay ve hatasız çalışma imkanı sağlıyor.

AV-HSW10, tüm bunların dışında uygulamalarda video ve fotoğrafları görüntülemenin yanı sıra bir ağ[3] üzerinden bir PC’den kolay, doğrudan geçiş için Panasonic Yazılım Kontrol Paneli ile uyumlu olacak ve sahada ekstra verimli çalışma için birden fazla kişinin aynı anda çalışmasına izin verecek.

IP temelli kolaylığa ve yüksek kaliteli videoya sahip AV-HSW10, teknolojik açıdan yüksek esneliğe sahip bir eğitim sınıfı veya kurumsal varlığı geliştirmek için bir web semineri gibi sayısız canlı etkinlik senaryosu için yerinde video prodüksiyonunu ve yayıncılığını basitleştirmek için ideal bir tercih haline geliyor.

Öne Çıkan Özellikler

Kompakt ve dizüstü bilgisayar boyutunda bir kasada yayın kalitesinde yüksek çözünürlüklü video.
NDI®1,2, NDI®| HX1,2,[4] SRT ve RTMP[5] giriş/çıkışının yanı sıra SDI ve HDMI. USB Video Sınıfı ile uyumlu USB terminali. Web konferans hizmetleriyle kolay entegrasyon için üniteden doğrudan yayın.
Canlı prodüksiyon için basit, kolay kullanım ve sorunsuz güvenilirlik için sağlam kasa.

AV-HSW10 hakkında daha fazla bilgi için Canlı Anahtarlayıcılar | AV-HSW10 – Türkiye | Panasonic Connect adresini ziyaret edebilirsiniz.