Index Grup’un yeni CIO’su Ufuk Denizci oldu

Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu Index’in yeni CIO’su kariyerine Yapı Kredi’de başlayan, daha sonra Arthur Andersen, Pamukbank ve Halkbank gibi kuruluşların üst düzey yönetim pozisyonlarında görev alan Ufuk Denizci oldu.

Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu Index’in CIO pozisyonuna, yaklaşık 30 yıldan uzun süren kariyer yolculuğunda hizmet modelinin yeniden tasarımı, değişim dönüşüm programlarına liderlik, inovasyon stratejileri geliştirme, kurumları gelecekteki iş fırsatlarına hazırlama alanlarında benzersiz projelere liderlik eden ve sektörde pek çok kurumun yönetim ve yönetim kurullarında görev alarak değer sağlayan Ufuk Denizci getirildi.

Ufuk Denizci kimdir?
İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği mezunu olan Ufuk Denizci, kariyerine Yapı Kredi’de Yönetici Adayı olarak başladı. 1989-1992 yılları arasında Arthur Andersen & Co’da Yönetim Bilgi Sistemleri Kıdemli Danışmanlığı yaptı. Sonrasında Pamukbank’a Sistem Geliştirme Bölüm Yöneticisi olarak geçen Ufuk Denizci, Halkbank ve Pamukbank sistem birleşmesinin en önemli kilit rollerinden birini üstlenirken 2004’ten itibaren Halkbank’ta Yazılım Geliştirme Daire Başkanlığı görevini üstlendi. 2010’da Halkbank Genel Müdür Yardımcısı oldu. 2014’te önce Halkbank bağlı ortaklığı, sonrasında ise Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ortaklığına dönüşen Bileşim Finansal Teknolojiler ve Ödeme Sistemleri A.Ş.’nin Genel Müdürlüğünü üstlenmiş olan Ufuk Denizci, kariyerine Index Grup’ta CIO olarak devam ediyor.

www.index.com.tr
1989 yılından beri Türk bilişim sektöründe faaliyet gösteren Index, Türkiye genelindeki bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları tüm ürünleri, iyi organize olmuş bir bilgisayar dağıtıcısı kimliğiyle temin etmektedir. Firma, misyonunu, bilgisayar kanalındaki tüm şirketlere, değişen ihtiyaçlarına göre bilişim ürünlerinin ana tedarik merkezi olarak hizmet vererek liderliğini sürdürmek olarak belirlemiştir. Şirket halen 200’den fazla dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapmaktadır. Index’in dağıtımını yaptığı markalar arasında, Apple, Samsung, HP, Lenovo, Canon, Asus, Cisco, IBM, HPE, Intel, LG, Microsoft, Epson, Fujitsu, Kingston gibi dünya devleri bulunmaktadır. Index Bilgisayar, “INDES” koduyla, 2004 Haziran’ından bu yana BIST’de işlem görmektedir.