Fortinet yeni MSSP Ortaklıkları ile Global Güvenli SD-WAN ve SASE Varlığını Genişletiyor

Fortinet Güvenli Ağ Çözümleri, yönetilen SD-WAN’dan SASE, ZTNA ve SD-Branch hizmetlerine sorunsuz geçiş sağlayarak MSSP’ler için yeni gelir akışları yaratıyor.

Ağ ve güvenliğin yakınsamasına öncülük eden küresel siber güvenlik lideri Fortinet®,11 yeni yönetilen güvenlik hizmeti sağlayıcısının (MSSP), müşterileri için daha iyi iş sonuçları ve deneyimleri sağlamaya yardımcı olmak için Fortinet Secure SD-WAN’ı benimsediğini duyurdu. Kyndryl; 11:11 Systems; Claro Empresas; Globe Business; InfiniVAN, Inc; KT Corporation; Neurosoft S.A.; Sify Technologies; SPTel; solutions by stc; ve Tata Teleservices, güvenlikten ödün vermeden yeni ve farklılaştırılmış bağlantı hizmetlerinin temeli olarak Fortinet Secure SD-WAN’ı kullanan dünya çapındaki servis sağlayıcıların büyüyen listesine katıldı.
MSSP’ler hızla gelişen ağ pazarında rekabetçi kalabilmek için yeni çözümler ararken Fortinet Secure SD-WAN, kurumların Secure Access Service Edge (SASE), SD-Branch ve Zero Trust Network Access (ZTNA). gibi gelişmiş ağ teknolojilerini sorunsuz bir şekilde kullanmaları için temel oluşturuyor.
Fortinet Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve CMO John Maddison, “Fortinet, SD-WAN, SASE, SD-Branch, ZTNA ve ötesine entegre edilmiş endüstri lideri güvenli ağ çözümleri sunmak için benzersiz bir donanıma sahip. Bu da iş ortaklarımızı ve onların müşterilerini ağ ve güvenliği birleştirme yolculuklarında desteklememizi sağlıyor. Bunun MSSP ortaklarımız için anlamı, yeni gelir akışlarının yaratılması ve müşterilerin karmaşıklığı güvenli ve sorunsuz bir şekilde azaltmasına, dijital deneyimi iyileştirmesine ve yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olma fırsatıdır” diyor.

Fortinet Secure SD-WAN MSSP’lerin işlerini büyütmelerine yardımcı oluyor
Gartner’a göre1, yönetilen SD-WAN pazarının 2026 yılında 8,8 milyar dolara ulaşması ve yıllık bileşik büyüme oranının (CAGR) yüzde 20,2 olması bekleniyor.
Hizmet sağlayıcılar, yeni iş fırsatlarından yararlanmak ve müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için Fortinet güvenli ağ çözümlerine yöneliyor.
Fortinet güvenli ağ çözümleri, ağ ve güvenlik yeteneklerini bir araya getiriyor: SD-WAN, SASE, SD-Branch ve ZTNA’ya kolayca genişletilebilecek şekilde tasarlandı. Fortinet, tüm fonksiyonları tek bir işletim sistemi olan FortiOS ile entegre eden ve yöneten tek tedarikçi olarak öne çıkıyor. MSSP’lerin lider yönetilen hizmetler sunmak için Fortinet ile ortaklık kurmasının nedeni de çözümler arasındaki bu entegrasyon.
Fortinet, güvenli ağ çözümleriyle hem müşteriler hem de üçüncü taraflarca da takdir ediliyor.
Fortinet yakın zamanda 2022 Gartner® Magic Quadrant™ for SD-WAN’da Lider kategorisinde yer aldı ve the 2022 Gartner® Critical Capabilities for Network Firewalls report (2022 Gartner® Ağ Güvenlik Duvarları için Kritik Yetenekler) çalışmasında beş Kritik Yetenek Kullanım Senaryosunun üçünde bir numara oldu.3
Fortinet ayrıca, Fortinet Secure SD-WAN çözümümüzün kullanıcı yorumlarına dayanarak SD-WAN4 için Gartner Peer Insights™ Müşterilerin Seçimi unvanını aldı ve 2022 Gartner® Market Guide for Single-Vendor SASE’de (2022 Gartner® Tek Satıcılı SASE için Pazar Kılavuzunda) Temsilci Satıcı olarak listelendi.5
Ayrıca, Fortinet adına Forrester Consulting tarafından yürütülen yeni bir çalışma, Fortinet Secure SD-WAN’ın büyük kurumsal müşterilere sağlayabileceği değeri analiz etti. Bağımsız Total Economic Impact™ çalışması, Fortinet Secure SD-WAN kullanan kuruluşların, diğer faydaların yanı sıra, sekiz ayda geri ödeme ile üç yıl içinde %300 yatırım getirisi elde ettiğini ve ağ kesintilerinin sayısında %65 azalma sağladığını ortaya koydu.

Fortinet’in güvenli ağ çözümlerini kullanarak yakın zamanda yönetilen hizmetleri başlatan sağlayıcılar neler söylüyor?

(Amerika Birleşik Devletleri) Kyndryl, Ağ ve Uç Küresel Uygulama Lideri Paul Savill, “Kurumlar için kritik bilgi sistemlerinin yönetimi ve modernizasyonunda küresel bir lider olarak, müşterilerimizin yeni nesil ağlara geçişini sağlamak için en iyi teknoloji hizmetlerini ve iş ortaklarını seçmek Kyndryl için bir zorunluluk. Kyndryl’in Fortinet tabanlı yönetilen SD-WAN ve SASE hizmetleri, günümüzde kurumlar için en önemli öncelikler olan hibrit iş gücü ve bulut ortamları için tutarlı bağlantı ve güvenlik ve optimize edilmiş bir kullanıcı deneyimi sağlıyor. Kyndryl Consult’ın uçtan uca danışmanlık hizmetleri, müşterilerimizin tüm BT altyapılarında dağıtım, yönetim ve entegrasyon dahil olmak üzere bu ağ ve güvenlik teknolojilerinin tüm faydalarını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmelerine olanak tanıyor” diyor.

(Yunanistan) Neurosoft S.A. CEO’su Nodas Paschalidis, “Neurosoft, Fortinet’in Secure SD-WAN ve FortiSASE çözümlerine dayalı 7×24 destek ile tam olarak yönetilen, son teknoloji ICT ve siber hizmetler sunarak etkileyici sonuçlar elde etti. Finansal hizmetler, telekom, ulaşım, petrol ve gaz, enerji ve perakende gibi sektörlerdeki müşterilerimiz dijital dönüşüm stratejileri için Kurumsal Yönetilen Bağlantı Hizmetimizi kullanıyor. Fortinet’in Güvenli SD-WAN ve SASE çözümlerinin gücüyle desteklenen müşterilerimiz, daha geniş iş hedeflerine odaklanmak ve CapEx’ten OpEx’e geçiş yapmak için günlük ağ altyapısı yönetiminin ötesine geçmek için bağlantı hizmetlerimizi kullanabiliyorlar” diyor.

(Kuveyt) stc Satış ve Hesap Yönetimi Çözümleri Genel Müdürü Meshari Al Hamad, “SD-WAN çözümlerimiz devlet, bankacılık, perakende ve finans dikeyleri de dahil olmak üzere kurumsal sektöre hitap edecek şekilde tasarlandı ve müşterilerimize bu hizmeti sunmak için Fortinet ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz. Fortinet’in Secure SD-WAN çözümü, ağ, güvenlik, hizmet kalitesi ve geniş alan ağ yönetimi yeteneklerini tek bir verimli hizmette birleştirmemizi sağladı. Kurulumun ardından, Fortinet ile kurduğumuz verimli ortaklığı daha da yansıtan, gelirde kayda değer bir artışa ve gelişmiş bir işe alım deneyimine tanık olduk” diyor.

MSSP’ler için Fast & Secure Etkinliği düzenlendi
Fortinet, şirketin hizmet sağlayıcılara yönelik amiral gemisi etkinliği Fast & Secure’da MSSP iş ortakları için SD-WAN ve SASE’in önemini ayrıntılarıyla sergiledi. 7-9 Haziran 2023 tarihleri arasında İspanya’nın Madrid kentinde 16.’sı düzenlenmiş olan etkinlik, hizmet sağlayıcıların hızla gelişen pazarda rekabetçi kalmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.
Etkinlikte Fortinet’in Küresel Teknik Sorumlusu, Mühendislik Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Satış Öncesi Başkanı Filippo Cassini, hizmet sağlayıcıların SASE’nin benimsenmesinde nasıl kilit bir rol oynadığınıi aktardı.
Hizmet sağlayıcıları ve müşterilerini etkileyen siber güvenlik tehditleri, trendler ve zorluklar hakkında daha fazla bilgi edinmek için Fast & Secure web sitesi ziyaret edilebiliyor.

1 Gartner, CSP’ler SD-WAN ve NFV Hizmetlerini Nasıl Farklılaştırabilir, 14 Haziran 2022.
2 Gartner, Magic Quadrant for SD-WAN, Jonathan Forest, Naresh Singh, Andrew Lerner, Karen Brown,12 Eylül 2022.
3 Gartner® Ağ Güvenlik Duvarları için Kritik Yetenekler, Adam Hils, Rajpreet Kaur, 17 Ocak 2022.
4 Gartner, SD-WAN için Müşterinin Sesi, Yayın tarihi 15 Mart 2023.
5 Gartner, Tek Satıcılı SASE için Pazar Rehberi, Neil MacDonald, John Watts, Jonathan Forest, Andrew Lerner, 28 Eylül 2022.