Fortinet, yeni FortiGate Ağ Güvenlik Duvarları çözümü ile sektörün tek gerçek bütünleşik ağ ve güvenlik platformunu geliştirdi

FortiGate, özel ASIC’ler, entegre yapay zeka destekli güvenlik hizmetleri ve her yerde FortiOS tarafından desteklenen, sektörün en kapsamlı birleşik platformunun temelini oluşturuyor.

Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde küresel lider Fortinet ASIC tabanlı performans hızlandırma ve entegre YZ destekli FortiGuard Güvenlik Hizmetleri içeren bir dizi yeni FortiGate cihazını duyurdu. Yeni FortiGate 600F, FortiGate 3700F ve FortiGate 70F’nin her biri kurumlara daha iyi yatırım getirisi, gelişmiş tehditlere karşı koruma sağlamak için daha fazla ölçek, yakınsanmış ağ ve güvenlik platformuyla daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlıyor.

Fortinet Ürün Başkan Yardımcısı ve CMO John Maddison, “FortiGate, sadece dünyanın en yaygın konumlandırılan ağ güvenlik duvarı değil, piyasadaki en iyi SD-WAN çözümlerinden biri. Ayrıca güçlü bir LAN Edge denetleyicisi, 5G denetleyicisi ve endüstrinin tek evrensel ZTNA uygulamasını sunuyor. En önemlisi, bugün mevcut olan tek gerçek birleşik ağ ve güvenlik platformunun temelini oluşturuyor. Bu yakınsama, özel ASIC’ler, entegre güvenlik hizmetleri ve Fortinet Security Fabric genelinde paylaşılan, hem şirket içinde hem de bulutta istikrarlı çalışan ve organik olarak geliştirilmiş tek bir işletim sistemi olan FortiOS tarafından 20 yılı aşkın bir süredir üretiliyor.” dedi.

İstikrarlı ağ iletişimi ve güvenlik yakınsamasının önemi büyük

Günümüzün hibrit BT çağında ağ; kullanıcıları, uygulamaları, fiziksel konumları ve çoklu bulut ortamlarını birbirine bağlamak noktasında her zamankinden daha önemli. Ayrıca dijital hızlanma çalışanların, cihazların ve verilerin dağılımını artırdıkça, dijital saldırı yüzeyi daha da genişlemeye devam ediyor. Kurumların ağları ve güvenliği, fiziksel ve bulut konumları arasında tutarlı bir şekilde yakınsama yeteneği, bu yeni uçların hızlı bir şekilde genişlemesini sağlamadaki başarısını belirleyecek.

FortiGate Ağ Güvenlik Duvarları, SD-WAN, evrensel ZTNA, LAN sınır denetleyicileri ve 5G desteği gibi modern ağ yeteneklerine sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş gelişmiş güvenlik sunmak için her yerde FortiOS tarafından desteklenen sektörün en kapsamlı birleşik ağ ve güvenlik platformunun temelini oluşturuyor.

Yeni FortiGate Ağ Güvenlik Duvarları, şube, kampüs ve hibrit veri merkezi ortamlarına yakınsanmış ağ ve güvenlik sağlıyor

FortiGate 600F günümüzün Dinamik Kampüslerini destekliyor:

Yeni FortiGate 600F serisi, Sıfır Güven Sınırı stratejisini desteklemek için kampüs uç nokta dağıtımları için birleşik bir ağ ve güvenlik çözümü sunuyor. İşletmeler ofise dönüşleri dengeledikçe ve hibrit işgücünü benimsedikçe, hibrit bir BT modelinde yeni büyüme girişimlerini destekleyen video ve uygulama erişimi gibi zengin medya hizmetlerinin dahil edilmesi gerekiyor. Fortinet, günümüzün yeni, son derece dinamik kampüslerine güç sağlamak için, karşılaştırılabilir hizmetlerden saniyede ortalama yedi kat daha fazla bağlantı desteği de dahil olmak üzere orta sınıf ürün ve hizmetlerine veri merkezi sınıfı yetenekler getiriyor.

FortiGate 3700F, veri merkezi ve çoklu bulut arasında yüksek bağlantı hızları sunuyor:

Yeni FortiGate 3700F, hibrit BT ağlarının bir parçası olan ve kurumların dijital hızlandırma yolculuğu için kritik öneme sahip veri merkezlerini güvence altına alıyor. Birden fazla 400GbE arabirimine sahip, sektörün tek kompakt ağ güvenlik duvarı cihazı olan FortiGate 3700F, uygulamaların nerede barındırıldığına bakılmaksızın müşterilere optimum dijital deneyim sunmak için veri merkezi ile çoklu bulutlar arasında yüksek hızda bağlantıları destekliyor.

FortiGate 70F, şubeler için WAN Sınır dönüşümünü destekliyor:

Fortinet, FortiGate 70F ile BT liderlerinin, şubeler için doğru boyutta olan tek bir cihazda SD-WAN, gelişmiş güvenlik, gelişmiş yönlendirme ve ZTNA uygulama yetenekleri ile WAN sınırlarını dönüştürmelerini sağlamak için güç vermeye devam ediyor. FortiGate 70F, Fortinet’in tedarik zinciri kısıtlamaları karşısında dirençli kalma stratejisinin bir parçası olarak, alternatif parça tedarikini mümkün kılmak için yeniden tasarlandı.

Ek Kaynaklar

Gerçek bir yakınsanmış ağ ve güvenlik platformunun neden güçlü bir ağ güvenlik duvarıyla başladığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için blog’umuzu okuyabilirsiniz.
Fortinet Security Fabric’in kurumların tüm dijital altyapısında nasıl kapsamlı, entegre ve otomatik koruma sağladığı hakkında daha fazla bilgi edinin.
FortiGuard Labs tehdit istihbaratı ve araştırması veya Fortinet’in yapay zeka destekli FortiGuard Security Services portföyü hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Fortinet’in geniş siber farkındalık ve ürün eğitimini içeren ücretsiz siber güvenlik eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Fortinet Eğitim Enstitüsü, Fortinet Eğitim Geliştirme Gündemi’nin (TAA) bir parçası olarak, ayrıca Ağ Güvenliği Uzmanı (NSE) Sertifikası, Akademik Ortak ve Eğitim Sosyal Yardım programları aracılığıyla eğitim ve sertifikasyon sağlıyor.
Fortinet müşterilerinin kuruluşlarının güvenliğini nasıl sağladıkları hakkında daha fazla bilgi edinin.
Fortinet User Community (Fuse)’a katılarak fikirlerinizi ve geri bildirimlerinizi paylaşabilir, ürünlerimiz ve teknolojimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve meslektaşlarınızla bağlantı kurabilirsiniz.
Fortinet’i Twitter, LinkedIn, Facebook ve Instagram’da takip edebilir, YouTube’da Fortinet’e abone olabilirsiniz.

Fortinet hakkında
İnsanları, cihazları ve verileri her yerde koruma misyonuyla faaliyet gösteren Fortinet, güvenilir bir dijital dünya yaratmayı mümkün kılmaktadır. Bu yüzden dünyanın en büyük şirketleri, hizmet sağlayıcıları ve kamu kurumları dijital dönüşümlerini güvenle hızlandırmak için Fortinet’i tercih etmektedir. Fortinet Security Fabric, tüm dijital saldırı zemininde kapsamlı, entegre ve otomatik koruma sunarak kritik cihazları, verileri, uygulamaları ve veri merkezi, bulut ve home ofis arasındaki bağlantıyı korumaktadır. Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 580 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet’e güvenmektedir. Fortinet’in Training Advancement Agenda (TAA) inisiyatifinin bir parçası olan Fortinet NSE Eğitim Enstitüsü, herkesin siber eğitimlere erişebilmesi ve yeni kariyer fırsatlarını değerlendirebilmesi için sektördeki en büyük ve kapsamlı siber güvenlik eğitim programlarından birini sunmaktadır. Daha fazla bilgi için: https://www.fortinet.com, Fortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.