Fortinet, Bulutta Yerleşik Koruma hizmetiyle ekiplerin bulut riskini proaktif olarak yönetebilmelerini sağlıyor

FortiCNP, bulut güvenliğini kolaylaştırırken, risk yönetimini hızlandırıyor ve sıfır izin bakış açısıyla zararlı yazılım algılama yetenekleri sayesinde neredeyse gerçek zamanlı tehdit koruması sağlıyor. FortiCNP artık AWS’de kullanılabiliyor.

Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet, kurum genelinde bulut ayak izindeki güvenlik bulgularını birbiriyle ilişkilendirerek bulut güvenlik operasyonlarını sorunsuz bir şekilde kolaylaştıran yeni yerleşik bulut hizmeti FortiCNP’yi duyurdu. FortiCNP patentli Resource Risk Insights (RRI)TM teknolojisi sayesinde, zengin içeriğe sahip görünüm sağlayarak ekiplerin işleri yavaşlatmadan bulut workload (iş yükü ünitesi) güvenliğinde potansiyeli en yüksek olan risklerin düzeltilmesine ve azaltılmasına öncelik vermesini sağlıyor.

Bunun yanısıra Fortinet, AWS veri depoları, disk birimleri ve workload görüntülerinde ajansız zararlı yazılım algılama özelliklerine sahip Amazon GuardDuty Zararlı Yazılım Koruması için Amazon Web Hizmetleri’nin (AWS) Lansman Ortağı olduğunu da duyurdu. FortiCNP, operasyonlarda herhangi bir etki veya gecikme olmaksızın çalışan workloadları (iş yükü ünitesi) aktif olarak tarayarak sıfır izin bakış açısıyla gerçek zamanlıya yakın tehdit koruması sağlayan Amazon GuardDuty Zararlı Yazılım Korumasını destekliyor.

Bulutun, hibrit BT mimarisinin bir parçası olarak hızla benimsenmesiyle birlikte kurumlar, daha hızlı pazara ulaşma ve müşteri ihtiyaçlarına daha fazla yanıt verme olanağı elde ediyor.

FortiCNP’nin belirleyici bir özelliği de AWS güvenlik ürünleri ve hizmetlerinin yanısıra Fortinet Security Fabric ile entegre olması. Böylece kurumların bulut ortamlarını daha etkin bir şekilde güvence altına alıyor ve bulut güvenliği yatırımlarının en üst düzeye çıkarılmasına yardımcı oluyor.

AWS Güvenlik Başkan Yardımcısı Jon Ramsey, “AWS’de müşterilerimizin kolayca harekete geçmesi ve riskleri daha hızlı azaltması için akıllı araçlar sağlıyoruz. Güvenlik partnerimiz Fortinet, FortiCNP çözümüyle bulutta yerleşik güvenlik hizmetleri sunarak ve Amazon GuardDuty gibi güvenlik hizmetlerimizle entegre olarak, müşterilere bulut yolculuklarını basitleştirme ve hızlandırma seçeneği sunuyor” dedi.

FortiCNP, güvenlik ekiplerinin buluttaki riskleri etkin bir şekilde yönetmesini sağlayan aşağıdaki özellikleri sunuyor:

FortiCNP Resource Risk Insights (RRI)TM ile ekiplere, yüksek risk taşıyan ve hemen müdahale edilmesi gereken kaynaklarla ilgili önceliklendirilmiş, zengin bağlamlı ve eyleme geçirilebilir tespitler sunmak için Fortinet Bulut Güvenlik Çözümleri ve AWS ürün ve hizmetlerinden gelen güvenlik bulgularını uygun bir baglama yerleştiren, patentli bir risk puanı algoritması sağlıyor.

Müşteriler, FortiCNP ile AWS bulut güvenlik hizmetlerinden elde edilen güvenlik bulgularını analiz edip ilişkilendirerek ve bağlamsal hale getirerek, değerlerini en üst düzeye çıkarıyor. Bununla birlikte Amazon GuardDuty Kötü Amaçlı Yazılım Koruması, Amazon Inspector, AWS Security Hub, AWS CloudTrail ve AWS Kuruluşları tarafından sunulan kolay dağıtım özelliklerinden maksimum fayda sağlarlar.

Amazon GuardDuty Zararlı Yazılımdan Koruma ile entegre olarak bulut veri depolarını, disk birimlerini ve workload (iş yükü ünitesi) görüntülerini sıfır izin anlayışıyla ajansız tarayarak veri tedarik zinciri boyunca zararlı yazılımları tespit etme özelliği sunuyor.

Dijital iş akışı çözümleriyle entegre olmaları sayesinde FortiCNP RRI’lar, bulut altyapısı yaşam döngüsünün bir parçası olarak sezgisel bir şekilde eyleme geçirilebilir iş akışı görevlerine dönüşüyor.

RRI’lar; FortiGate-VM ve FortiWeb gibi Fortinet Bulut Güvenliği çözümlerini kullanan müşterilerde, yüksek etkili tehditleri engelleyebilir.

FortiCNP, FortiGuard Labs tarafından desteklenen endüstri lideri tehdit istihbaratı ve içerik taraması ile bulut verilerindeki değişiklikleri sürekli olarak tarıyor ve izliyor.

AWS Marketplace’te FortiCNP’nin ücretsiz deneme sürümüne ulaşabilirsiniz: https://www.forticnp-aws.com

Ek kaynaklar

FortiCNP’nin çoklu bulut ağınızda tutarlı görünürlük ve kontrol oluşturmaya nasıl yardımcı olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için blogu okuyabilirsiniz.
AWS’den Jon Ramsey ve Fortinet’ten John Maddison’dan FortiCNP hakkında daha fazla bilgi edinmek için yönetici röportajını izleyebilirsiniz.
FortiCNP ile bulut riskini proaktif olarak yönetme konusunda daha fazla bilgi edinmek için animasyonlu videoyu izleyebilirsiniz.
Fortinet Cloud Security for AWS hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Fortinet Security Fabric’in kurumların tüm dijital altyapısında nasıl kapsamlı, entegre ve otomatikleştirilmiş koruma sağladığı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
FortiGuard Labs tehdit istihbaratı ve araştırması veya Fortinet’in yapay zeka destekli FortiGuard Güvenlik Hizmetleri portföyü hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Fortinet’in kapsamlı siber farkındalık ve ürün eğitimini içeren ücretsiz siber güvenlik eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Fortinet Eğitim Geliştirme Gündeminin (TAA) bir parçası olan Fortinet Eğitim Enstitüsü ayrıca Ağ Güvenliği Uzmanı Sertifika Programı /Network Security Expert (NSE) Certification (NSE), Academic Partner ve Education Outreach aracılığıyla eğitim ve sertifika sağlar.
Fortinet müşterilerinin kurumlarını nasıl koruduğuna dair ayrıntılı bilgiler okuyabilirsiniz.
Fortinet User Community (Fuse)/Fortinet Kullanıcı Topluluğuna katılarak fikirleri ve geri bildirimleri paylaşabilir, ürünlerimiz ve teknolojimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve meslektaşlarınızla bağlantı kurabilirsiniz.
Fortinet’i Twitter, LinkedIn, Facebook ve Instagram’dan takip edebilir, YouTube’da Fortinet’e abone olabilirsiniz.

Fortinet hakkında
İnsanları, cihazları ve verileri her yerde koruma misyonuyla faaliyet gösteren Fortinet, güvenilir bir dijital dünya yaratmayı mümkün kılmaktadır. Bu yüzden dünyanın en büyük şirketleri, hizmet sağlayıcıları ve kamu kurumları dijital dönüşümlerini güvenle hızlandırmak için Fortinet’i tercih etmektedir. Fortinet Security Fabric, tüm dijital saldırı zemininde kapsamlı, entegre ve otomatik koruma sunarak kritik cihazları, verileri, uygulamaları ve veri merkezi, bulut ve home ofis arasındaki bağlantıyı korumaktadır. Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 580 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet’e güvenmektedir. Fortinet’in Training Advancement Agenda (TAA) inisiyatifinin bir parçası olan Fortinet NSE Eğitim Enstitüsü, herkesin siber eğitimlere erişebilmesi ve yeni kariyer fırsatlarını değerlendirebilmesi için sektördeki en büyük ve kapsamlı siber güvenlik eğitim programlarından birini sunmaktadır. Daha fazla bilgi için: https://www.fortinet.com, Fortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.