Fortinet 2022 ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

Ürün geliri geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 34 artışla 400,7 milyon dolar ulaştı

Toplam gelir, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 29 artışla 1,03 milyar dolar oldu

1,38 milyar dolar tutarındaki siparişler, yıldan yıla yüzde 42 artış gerçekleşti.

Faturalandırmalar geçen yılın aynı dönemine oranla göre yüzde 36 artarak 1,30 milyar dolar oldu.

Ertelenmiş gelir, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 35 artışla 3,93 milyar dolar oldu

GAAP faaliyet marjı yüzde 19,0 oldu.

GAAP dışı faaliyet marjı yüzde 24,8 oldu.

GAAP, seyreltilmiş net gelir, Fortinet’e atfedilebilecek hisse başına 0,21 dolar oldu.

Fortinet’e atfedilebilecek GAAP dışı seyreltilmiş hisse başına net gelir 0,24 dolar oldu.

Faaliyetlerden kaynaklanan nakit akışı 323,4 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Serbest nakit akışı 283,5 milyon dolara ulaştı.

Hisse geri alımları için ödenen nakit 800,0 milyon dolar oldu.

Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde küresel bir lider olan Fortinet, bugün 30 Haziran 2022’de sona eren ikinci çeyreğe ait finansal sonuçları açıkladı.

Fortinet Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ken Xie, “İkinci çeyrekte, bir milyon dolardan büyük işlem sayısındaki geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 50’nin üzerinde bir artışın etkisiyle gelir ve faturalandırmada güçlü bir büyüme yakaladık. Büyük kurumsal şirketler, performans avantajı ve entegre platform stratejisi için endüstri lideri Fortinet’i tercih ediyor. Fortinet’in pazar payı kazanımlarının arkasında, ağ ve güvenlik yakınsaması, müşterilerimizin veri merkezinden buluta kadar tüm altyapısını güvence altına alacak şekilde tasarlanmış Temel Platform ve Platform Uzantısı çözümlerimizin yanı sıra tedarikçi konsolidasyonuna hızla odaklanmamız yer alıyor” dedi.

Fortinet hakkında
İnsanları, cihazları, uygulamaları ve verileri her yerde koruma misyonuyla faaliyet gösteren Fortinet, güvenilir bir dijital dünya yaratmayı mümkün kılmaktadır. Bu yüzden dünyanın en büyük şirketleri, hizmet sağlayıcıları ve kamu kurumları dijital dönüşümlerini güvenle hızlandırmak için Fortinet’i tercih etmektedir. Fortinet Security Fabric, tüm dijital saldırı zemininde kapsamlı, entegre ve otomatik koruma sunarak kritik cihazları, verileri, uygulamaları ve veri merkezi, bulut ve home ofis arasındaki bağlantıyı korumaktadır. Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 530 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet’e güvenmektedir. Fortinet’in Training Advancement Agenda (TAA) inisiyatifinin bir parçası olan Fortinet NSE Eğitim Enstitüsü, herkesin siber eğitimlere erişebilmesi ve yeni kariyer fırsatlarını değerlendirebilmesi için sektördeki en büyük ve kapsamlı siber güvenlik eğitim programlarından birini sunmaktadır. Daha fazla bilgi için: https://www.fortinet.com, Fortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.