Despec AŞ, akıllı telefon ve tablet aksesuarları öncüsü SBS’nin Türkiye’deki yetkili distribütörü oldu

1998 yılından bu yana Index Grup çatısı altında Türkiye’yi dijital çağın yeni teknolojilerine ait inovatif markalarla buluşturan Despec AŞ, akıllı telefon dünyasına hızla dokunan ve pazarın farklı ihtiyaçlarını karşılayan İtalya’nın lider markalarından SBS’nin Türkiye’deki dağıtımından sorumlu yetkili distribütör oldu.

Despec AŞ, 1994 yılında İtalya’nın Novara bölgesinde kurulan ve 28 yıllık deneyimi ile akıllı telefon ve tablet aksesuarları sektöründe uluslararası bir referans noktası olan SBS’nin Türkiye’deki yetkili distribütörü oldu. Akıllı telefonu koruyan aksesuarlara ve spor, oyun, ses ve fotoğrafçılık gibi alanlara odaklanan SBS, yenilikçi çözümler geliştirerek çeşitli aksesuarlar oluşturmayı hedefliyor.

Aynı zamanda dijital platformlara yönelik inovatif çalışmalarıyla uygulama dünyasını da merkezine alan SBS, kullanıcıların yaşam tarzlarını iyileştirmeyi hedefleyerek iOS ve Android cihazlar için geliştirdiği uygulamalarla aksesuarlarının katma değerini artırıyor.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Despec AŞ Genel Müdürü Emrah Küçükgirgin yeni iş birliği ile ilgili şunları söyledi: “Köklü bir İtalyan markası olan SBS, akıllı telefon ve tablet aksesuarları sektöründe önemli bir aktör. Günümüzün hızla dijitalleşen dünyasında akıllı cihazlar için geliştirdiği aksesuarların yanı sıra bu aksesuarları destekleyen yazılımlarıyla SBS, katma değerini fazlasıyla artıran bir şirket. Bunun gibi pek çok sebepten ötürü SBS ile yapmış olduğumuz iş birliğinin gücümüze güç kattığını düşünüyoruz ve Türkiye pazarına satışını yapan distribütör olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

DESPEC AŞ hakkında
1998 yılından beri bilişim sektöründe sürdürülebilir başarılarıyla faaliyet gösteren Despec AŞ, güçlü ve öncü bir teknoloji distribütörüdür. Türkiye’yi dijital çağın yeni teknolojilerine ait inovatif markalarla buluşturan Despec AŞ, çok geniş ve çok güçlü bir ürün portföyüne sahiptir. Despec AŞ’nin distribütörlüğünü yaptığı güçlü markalar arasında HP, Samsung, IBM, Realme, Canon, Lexmark, Steelseries, Philips, Targus, Trust, Jabra ve Hikvision gibi dünya teknoloji devleri bulunuyor. Despec AŞ, “DESPC” koduyla, 2010 yılı aralık ayından bu yana BIST’te işlem görüyor.
www.despec.com.tr