ABB ve Red Hat, sektörel sınır bilişim alanlarında ve hibrit bulutta daha da fazla ölçeklenebilen dijital çözümler sunuyor

ABB ve Red Hat, ABB otomasyon ve sektörel yazılım çözümlerini bilgi teknolojilerinin (IT) ve operasyonel teknolojilerin (OT) birleştiği noktada sunarak endüstriyel ekosisteme genişletişmiş kullanım ve daha da fazla çeviklik imkanları sunuyor.
ABB, Red Hat OpenShift’i kullanarak müşterilerinin istediği anda ve ölçekte dijital çözümler sunacak.
Müşteriler sınır bilişim alanlarından buluta kadar birçok konumda esnek bir şekilde hizmete alınabilen uygulamalarla veri temelli kararların sahip olduğu potansiyeli daha iyi kullanabilecek.

ABB ve Red Hat, sektörlerin ABB’nin süreç otomasyonunu ve sektörel yazılımlarını kullanabilmesini sağlayan küresel bir iş birliğine imza attı. Bu iş birliği sayesinde şirketler Red Hat’in Enterprise Linux üzerine kurulu sektör lideri kurumsal platformlarından ve uygulama hizmetlerinden faydalanabiliyor.

Endüstriyel tesis verilerinin toplanması, yönetilmesi ve analiz edilmesi, güvenlik ve üretkenlik ihtiyaçlarını giderirken operasyonların verimliliğini iyileştirmek için çok önemli. ABB’nin süreç otomasyonundaki geliştirmeleri de bunu destekliyor.

Bu iş birliği sayesinde Red Hat OpenShift ile otomasyon yazılımı sanallaştırılıyor ve konteynerleştiriliyor. Böylece donanımları hizmete alırken uygulama tarafındaki ihtiyaçlara göre optimize edilmiş ve gelişmiş esneklik sağlanabiliyor. Ek olarak verimli sistem orkestrasyonunun yanı sıra gerçek zamanlı, veri tabanlı kararların sınır bilişim alanlarında yapılabilmesi ve bulutta işlenebilmesi mümkün oluyor.

Sektörün öncü kurumsal Kubernetes platformu Red Hat OpenShift, temelindeki Red Hat Enterprise Linux ile birlikte ABB’ye tek bir nod sisteminden endüstriyel sınırda ölçeklendirilmiş hiperbütünleşik kümelere kadar pek çok alanda tutarlı bir uygulama platformu sağlıyor. Bu platform, ABB’nin müşterilerinin geliştirme ve yönetim çalışmalarını da kolaylaştırıyor.

Red Hat OpenShift, endüstriyel yazılım uygulamaları için kapsamlı bir sınır platformu olan ABB Ability Ability™ Edgenius™’un dağıtım esnekliğini ve ölçeklenebilirliğini artırıyor. Bu sırada endüstriyel yapay zekadan yararlanan kurumsal düzeyde bir platform ve uygulama paketi olan ABB Ability™ Genix Industrial Analytics ve AI Suite ile birlikte müşterilerin Endüstri 4.0 alanında dijital iş çıktılarına sahip olabilmesini sağlıyor. ABB Edgenius ve Genix birden fazla hizmete alımda sorunsuz bir şekilde ve güvenle ölçeklenebiliyor. ABB, bu iş birliğiyle tesislerde yönetilebilirliği ve tutarlılığı artırabilecek sıfır dokunuşla provizyon (Zero Touch Provisioning) üzerinden ağların uzaktan konfigürasyonu gibi yeteneklere sahip olabiliyor.

Red Hat Başkanı ve CEO’su Matt Hicks, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Red Hat olarak ABB ile birlikte çalışmaktan ve endüstriyel sınırı oluşturmak için operasyonel ve bilgi teknolojilerini bir araya getirmekten mutluluk duyuyoruz. Birlikte otomatikleştirilmiş operasyonlardan otonom operasyonlara yapılan geçişi kolaylaştırmayı ve açık kaynak çözümlerini kullanarak üretim sırasında mevcut ve ileride oluşabilecek sorunları gidermeyi hedefliyoruz. BT ile tesis arasındaki engelleri yıkmak için çalışırken, inovasyonun sınırlarını ortadan kaldırıyoruz ve açık kaynak temelli operasyonel teknolojide önemli bir değişim yaratıyoruz.”

ABB Process Automation’ın Teknolojiden Sorumlu Yöneticisi Bernhard Eschermann ise “Red Hat ile oluşturduğumuz iş birliği, müşterilerimizin ihtiyaçlarını diğer yenilikçi pazar liderleriyle birlikte çalışarak giderme taahhüdümüzün bir parçası. Red Hat ile birlikte yapacağımız çalışmalar sayesinde sürekli gelişen bir dijital ortamda faaliyet gösteren müşterilerimizin operasyonlarını iyileştirmesine yardımcı olmaya devam edeceğiz. Ayrıca riskleri azaltırken ve performansı iyileştirirken tesis genelinde BT ve OT’yi entegre etmek için ihtiyaç duydukları araçlara erişmelerini sağlayacağız” diyor.

Ek Kaynaklar

Red Hat Edge hakkında daha fazla bilgi için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Red Hat’e bağlanın

Daha fazla bilgi için: Red Hat
Daha fazla haber için: Red Hat newsroom
Red Hat blog okuyun
Red Hat on Twitter takip edin
Red Hat on Facebook’a katılın
Red Hat videos on YouTube izleyin
Red Hat on LinkedIn takip edin

Red Hat hakkında
Kurumsal açık kaynak yazılım çözümlerinde dünya lideri olan Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı Linux, hibrit bulut, konteyner ve Kubernetes teknolojileri sağlamak için açık kaynak topluluklarından güç alan bir yaklaşımı benimser. Red Hat, müşterilerinin yeni ve mevcut BT uygulamalarını entegre etmelerine, bulut-yerlisi uygulamalarını geliştirmelerine, sektör öncüsü işletim sistemimizde standartlaştırmalarına ve karmaşık ortamlarını otomatikleştirmelerine, korumalarına ve yönetmelerine yardımcı olur. Sunduğu ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri, Red Hat’i Fortune 500 listesinde yer alan şirketlerin güvenilir danışmanı yapmaktadır. Bulut sağlayıcıları, sistem entegratörleri, uygulama tedarikçileri ve açık kaynak topluluklarının stratejik bir iş ortağı olan Red Hat, kurumların dijital geleceğe hazırlanmalarına yardımcı olur.